Разлика помеѓу преработките на „Исмаил Кадаре“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 45 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q179695 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Никулец за биографија}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Кадаре}}
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Албански писатели]]
[[Категорија:Живи луѓе]]