Сафо: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 7 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: thumb| '''Сафо''' била лирски поет, родена на островот Лезбос. Била...)
 
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Поети]]
[[Категорија:Писатели]]