Разлика помеѓу преработките на „Торквато Тасо“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Родени во 1544 година]]
[[Категорија:Починати во 1595 година]]