Јоргос Сеферис: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 7 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
[проверена преработка][проверена преработка]
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Нобелова награда за литература}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Добитници на Нобелова награда за литература]]
[[Категорија:Родени во 1900 година]]