Разлика помеѓу преработките на „Битка кај Лепанто“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
 
{{Османлиско-хабсбуршки војни}}
{{Нормативна контрола}}
{{DEFAULTSORT:Лепанто 1571}}
[[Категорија:Италија во 16 век]]