Плајсе: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (oтстранета Категорија:Басен на Зале; додадена Категорија:Слив на Зале со помош на HotCat)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
 
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Слив на Зале|Плајсе]]
[[Категорија:Реки во Саксонија]]