Разлика помеѓу преработките на „Подземни води“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [http://www.igeografija.mk/IZDANIJA/Bilten%20na%20Fizgeo/bilten%201/06%20Hidrotermini%20Gasev.pdf Основни хидролошки термини за проточните и подземните води] од Миливој Гашевски
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Вода]]
[[Категорија:Водни површини]]