Разлика помеѓу преработките на „Кагава (префектура)“

embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (додадена Категорија:Кагава (префектура) со помош на HotCat)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Административна поделба на Јапонија}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Префектури во Јапонија]]
[[Категорија:Кагава (префектура)| ]]