Разлика помеѓу преработките на „Теодосиј II“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q160353 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Шаблон:Римски императори}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Родени во 401 година]]
[[Категорија:Починати во 450 година]]