Разлика помеѓу преработките на „Петар II (Русија)“

Додадени 42 бајти ,  пред 4 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Руски владетели}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Руски императори]]
[[Категорија:Династија Романови]]