Разлика помеѓу преработките на „Андреј (принц на Грција)“

embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 23 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q156531 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
 
'''Принц Андреј ''' ([[грчки]]: ''Πρίγκιπας Ανδρέας της Ελλάδας''; {{роден на|2|февруари|1882}} во {{роден во|Атина|}} - {{починал на|9|декември|1944}} во {{починал во|Монте Карло|}}) бил четвртиот син на [[Георги I (Грција)|Георги I]], [[крал на Грција]], и Големата кнегиња [[Олга Константиновна]].
 
{{Нормативна контрола}}
{{DEFAULTSORT:Андреј}}
[[Категорија:Грчки принцови]]