Разлика помеѓу преработките на „Павле (крал на Грција)“

embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 31 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q155394 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
'''Павле '''([[грчки]]: ''Παῦλος, Βασιλεὺς τῶν Ἑλλήνων, Pávlos, Vasiléfs ton Ellínon''; роден на {{роден на|14|декември|1901}} во {{роден во|Атина|}} – починал на {{починал на|6|март|1964}} во {{починал во|Атина|}}) бил [[крал на Грција]] во периодот од [[1 април]] [[1947]] до [[6 март]] [[1964]] година.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Витези на Златното Руно]]
[[Категорија:Гликсбурговци (Грција)]]