Разлика помеѓу преработките на „Ладога (езеро)“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (oтстранета Категорија:Карелија; додадена Категорија:Република Карелија со помош на HotCat)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [http://heninen.net/laatokka-war/english.htm Војна кај Ладога (1941-1944)]
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Езера во Русија]]
[[Категорија:Република Карелија]]