Разлика помеѓу преработките на „Алфред Адлер“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Отстрането уредувањето на 89.205.51.35 (разговор), вратено на последната верзија на CommonsDelinker)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Негови најпознати дела се: “The Theory and Practice of Individual Psychology” (1918) и “Pattern of Life” (1930).
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Австриски психолози]]