Разлика помеѓу преработките на „Риби“

Додадени 42 бајти ,  пред 4 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 154 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q152 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Рибите најчесто се сештојади, но има и риби кои се хранат со месо, а тоа се рскавичните риби.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Животни]]
[[Категорија:Риби| ]]