Александар I (Русија): Разлика помеѓу преработките

embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q15193)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Руски владетели}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Руски императори]]
[[Категорија:Родени во 1777 година]]