Отвори го главното мени

Промени

Додадени 42 бајти ,  пред 4 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
Во Макао коцкањето е многу популарно, затоа што е дозволено, компанија од Лас Вегас да отвара казина. Моментално се градат неколку казина, од кои највеќе внимание одвлекува "[[The Venetian]]", кое се гради на земјата од море помеѓу двата острова.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Макао| ]]
[[Категорија:Специјални административни региони на Кина]]