Разлика помеѓу преработките на „Макао“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Removing Link FA template (handled by wikidata) - The interwiki article is not featured)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Во Макао коцкањето е многу популарно, затоа што е дозволено, компанија од Лас Вегас да отвара казина. Моментално се градат неколку казина, од кои највеќе внимание одвлекува "[[The Venetian]]", кое се гради на земјата од море помеѓу двата острова.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Макао| ]]
[[Категорија:Специјални административни региони на Кина]]