Разлика помеѓу преработките на „Лугано (езеро)“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{рв|Lake Lugano}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Езера во Италија]]
[[Категорија:Езера во Швајцарија]]