Разлика помеѓу преработките на „Лујџи Пирандело“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Пирандело, Лујџи}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Италијански писатели]]
[[Категорија:Добитници на Нобелова награда за литература]]