Разлика помеѓу преработките на „Теночтитлан“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 63 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q13695 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Ацтечки локалитети}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Историја на Мексико]]
[[Категорија:Древни градови]]