Разлика помеѓу преработките на „Струјно коло“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Отстрането уредувањето на 62.162.124.161 (разговор), вратено на последната верзија на Addbot)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Никулец од областа на електрониката}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Електрични кола|Електрични кола]]
[[Категорија:Електроинженерство]]