Разлика помеѓу преработките на „Отоманско Царство“

Додадени 42 бајти ,  пред 4 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Removing Link FA template (handled by wikidata))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{избрана статија}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Отоманска Империја| ]]
[[Категорија:Поранешни земји во Европа]]