Разлика помеѓу преработките на „Соли“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(Одбиена последната промена во текстот (од 217.16.90.27) и вратена ревизијата 2973362 на M4r51n)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
:FeSO<sub>4</sub><math>\cdot</math>7H<sub>2</sub>O - [[Железо(II)сулфат хептахидрат]].
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Соли|*]]