Владислав Рејмонт: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 8 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Нобелова награда за литература}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Добитници на Нобелова награда за литература]]
[[Категорија:Полски писатели]]