Разлика помеѓу преработките на „Берингов Проток“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Список на мориња}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Протоци во Русија]]
[[Категорија:Протоци во САД]]