Полуспроводник: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 7 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(Носители на електричеството низ полупроводниците во електричното)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
[[File:P_type_semiconductor.png|thumb|left|150px|Полупроводник од типот П]]
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Полупроводници| ]]
[[Категорија:Фундаментални физички концепти]]