Разлика помеѓу преработките на „Сила“

Додадени 42 бајти ,  пред 4 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Овие закони се наречени Њутнови закони за движењето на телата.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Сила| ]]
[[Категорија:Физика]]