Разлика помеѓу преработките на „Класична механика“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Removing Link FA template (handled by wikidata))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
 
{{Гранки на физиката}}
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Класична механика| ]]
[[Категорија:Механика]]