Разлика помеѓу преработките на „Енергија“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Не би се создавале нови количества радиоактивен отпад, за кој не постои конечно решение за негово одлагање, а останува потенцлијална опасност од загадување во следните неколку стотици илјади години.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Физички величини]]
[[Категорија:Фундаментални физички концепти]]