Разлика помеѓу преработките на „Јаглехидрат“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [[Кетон]]
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Јаглехидрати]]