Разлика помеѓу преработките на „Функција (математика)“

embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Removing Link FA template (handled by wikidata))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [http://rechneronline.de/function-graphs/ Draw Function Graphs], онлајн програма за цртање на математички функции.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Функции и пресликувања|*]]
[[Категорија:Теорија на множествата]]