Разлика помеѓу преработките на „Хемиско соединение“

embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 93 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q11173 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Никулец од областа на хемијата}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Хемиски соединенија|*]]