Разлика помеѓу преработките на „Дебело црево“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Arthur C. Guyton, M.D. - Учебник по медицинска физиологија.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Систем за варење]]