Разлика помеѓу преработките на „Шпанска граѓанска војна“

embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Removing Link FA template (handled by wikidata) - The interwiki article is not featured)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Никулец од областа на историјата}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Војни на Шпанија]]
[[Категорија:Граѓански војни]]