Разлика помеѓу преработките на „Географија на Бугарија“

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q695835 (translate me))
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:BulgarienBulgaria-geographic ENmap-mk.pngsvg |thumb|240px|Географски координати : {{coord|43|00|N|25|00|E|type:country}} ]]
 
== Мстоположба ==
11

уредување