Јохан Тарчуловски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 30 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| native_name = Јохан Тарчуловски {{mk icon}}
| native_name_lang = Macedonian
| image = [[Податотека:Johan Tarculovski.png|250px]]
| image_size =
| alt =
| birth_name =
| allegiance = {{flagcountry|Macedonia}}
| branch = [[File:MacedonianArmyLogoMacedonian_Police_insignia.svgpng|20px]] [[АРММВР]]
| serviceyears = 2001
| rank = [[File:General-arm.png|40px]] Генерал
| servicenumber =
| unit = [[Единица за специјални задачи „Тигар“|Тигри]]
| commands =
| battles = [[Воен конфликт во Македонија, 2001]]
251

уредување