Разлика помеѓу преработките на „Кјото“

Додадени 128 бајти ,  пред 5 години
Кјото, главната улица, 1891 година
с (додадена Категорија:Кјото со помош на HotCat)
(Кјото, главната улица, 1891 година)
|CityHallLink= [http://www.city.kyoto.jp/koho/eng/index.html Кјото]
}}
[[File:Киото, главная улица, 1891.jpg|thumb|310 px|Кјото, главната улица, 1891 година]]
 
'''Кјото''' е град во [[Јапонија]], кој се наоѓа во централниот дел на островот [[Хоншу]]. Кјото има население од околу 1,5 милиони жители. Тој е главен град на префектурата Кјото.
{{никулец}}
1

уредување