Разлика помеѓу преработките на „Стево Пендаровски“

Додадени 2 бајти ,  пред 4 години
с
није више „садашњи“ кандидат, јер су избори прошли
с (Отстрането уредувањето на 77.28.62.28 (разговор), вратено на последната верзија на M4r51n)
с (није више „садашњи“ кандидат, јер су избори прошли)
| деца =
}}
'''Стево Пендаровски''' ([[3 април]] [[1963]], [[Скопје]]) — [[Македонци|македонски]] политичар, професор и аналитичар. Тој е е доцент по меѓународна безбедност, надворешна политика и глобализација, на Факултетот за политички науки на Универзитетот Американ Колеџ Скопје и актуеленпоранешен кандидат за [[Претседател на Република Македонија]] (види [[Македонски претседателски избори, 2014]]).
 
==Професионална кариера==
1.270

уредувања