Разлика помеѓу преработките на „12 април (родени)“

Додадени 129 бајти ,  пред 6 години
дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1921]] 
|[[Сократ Маркилов]] — македонски борец.
|-
|valign="top" align="right"|[[1931]] 
|[[Леонид Дербенев]] — советски и руски поет.
|-
|valign="top" align="right"|[[1958]]