Разлика помеѓу преработките на „Еди Ведер“

Одземени 5 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадено преведувајќи ја страницата „Eddie Vedder“)
 
с
Еди Ведер (роден Едвард Луис Северсон; 23 декември 1964) е американски музичар кој е најпознат по тоа што е главниот вокал и еден од трите гитаристи на алтернативниот рок бенд [[Pearl Jam]]. Познат по својот карактеристичен и моќен вокал, тој е рангиран на седми на листата на "Најдобри Водечки пејачи на сите времиња", составена од ''[[Ролинг Стоун]]''.<ref>{{cite web|url = http://www.rollingstone.com/music/pictures/rolling-stone-readers-pick-the-best-lead-singers-of-all-time-20110412/7-eddie-vedder-0979704|title = Rolling Stone Readers Pick the Greatest Lead Singers of All Time|publisher = ''Rolling Stone''|accessdate = July 26, 2012}}</ref>
 
== References ==
2

уредувања