Разлика помеѓу преработките на „Градина на исчезнатиот во акција“

Нема измена во големината ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Coord|31|46|29.97|N|35|10|40.86|E|region:IL_type:mountain|display=title}} File:גן הנעדרים - הר הרצל 1.jpg||thumb|550px|right|Одбо...)
 
{{Coord|31|46|29.97|N|35|10|40.86|E|region:IL_type:mountain|display=title}}
 
[[File:גן הנעדרים - הר הרצל 1.jpg||thumb|550px650px|right|Одборот на имиња]]
'''Градина на исчезнати во акција''' ('''גן הנעדרים = The Garden of the Missing / Garden of the Missing in Action''') е спомен градина во [[Херцелска Гора]] во [[Ерусалим]]. Таа се наоѓа на гробиштата во Националниот војската и полицијата. Градината е посветена на [[Исчезнати во акција]], кој погреб местото е познато од 1914 до денес, а исто така привремена споменикот на непознатиот војници планира да се пресели во Националниот Спомен сала кој ќе биде отворен во 2017 година во близина. Спомен вклучува имиња на еврејски и не-еврејски војници и офицери кои се служел во израелската армија и израелската полиција. основана во 1954 година кратко време по древната Еврејска пештера е откриена во близина на пример: Недостасува дел и стана градина на исчезнатите во 2004 година градината е меѓу кои и "празни гробови" со спомен-плоча со сите имиња на "Недостасува во акција "веднаш до споменикот на плоштад.
 
245

уредувања