Разлика помеѓу преработките на „Фудбалска репрезентација на Полска“

с
* [http://www.fifa.com/associations/association=pol/index.html Полска на официјалната страна на ФИФА]
* [http://www.uefa.com/teamsandplayers/teams/teama/team=109/profile/index.html Полска на официјалната страна на УЕФА]
 
{{UEFA teams}}
 
[[Категорија:Национални фудбалски тимови од Европа|Полска]]