Разлика помеѓу преработките на „Полски фудбалски сојуз“

с
нема опис на уредувањето
с
}}
 
'''Полска Фудбалска Федерацијаасоцијација на Полска''' ({{lang-pl|Polski Związek Piłki Nożnej;}} '''PZPN''') е главна [[Фудбал|фудбалска]] организација во [[Полска]].
 
{{fb start}}