Разлика помеѓу преработките на „Фудбалска репрезентација на Полска“

с
нема опис на уредувањето
с
с
| Капитен= [[Роберт Левандовски]]
| Најмногу натпревари= [[Михал Жевлаков]] (101)
| Најдобар стрелец= {{nowrap|[[ВлоџмиешВлоџмиеж Лубански]] (48)}}
| Домашен стадион= [[Национален стадион во Варшава]]
| ФИФАмом = 35 (февруари 2013)