Разлика помеѓу преработките на „Фудбалска репрезентација на Полска“

с
(Создадена страница со: {{Инфокутија за фудбалска репрезентација | Име= {{flag|Полска}} | Грб= Polish Football Association logo.s...)
 
{{nat fs end}}
 
==НдворешниНадворешни врски==
{{commons category|Poland national football team}}
* [http://www.pzpn.pl/ Официјална страница] {{pl icon}} {{en icon}}