Разлика помеѓу преработките на „Втора македонска кошаркарска лига 2014/15“

с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Инфокутија спортска сезона | име = Втора македонска кошаркарска лига 2014/15 | б...)
 
с
| финале МВП врска =
| сезонскалиста = Список на Прва Лига сезони
| сезонскалистаиме = ПрваВтора македонска кошаркарска лига
| предсезонаврска = 2013/14 Втора македонска кошаркарска лига
| предсезонагод = 2013/14
}}
 
'''Втората македонска кошаркарска лига 2014/15''' било 23. издание на [[ПрваВтора македонска кошаркарска лига|ПрватаВтората македонска кошаркарска лига]]. Сезоната започнала на 25 октомври 2014 година, а завршила на 24 мај 2015 година. Во оваа сезона првак бил [[КК Т-Баскет|Т-Баскет]].
== Екипи ==
{{Location map+|Republic of Macedonia|float=right|width=370|caption=Локации на екипите кои учествувале во сезоната 2014/15|places=