Разлика помеѓу преработките на „Мајкл Спенс“

Одземени 27 бајти ,  пред 5 години
authority control moved to wikidata
(authority control moved to wikidata)
{{Нобелова награда за економија}}
 
{{Нормативна контрола|VIAF=4906666|GND=129108065}}
{{Лични податоци
| NAME = Спенс, Мајкл