Разлика помеѓу преработките на „Би-би-си“

Додадени 5 бајти ,  пред 5 години
authority control moved to wikidata
с (oтстранета Категорија:БиБиСИ; додадена Категорија:Би-би-си со помош на HotCat)
(authority control moved to wikidata)
* [http://www.bbc.co.uk/bbctrust/assets/files/pdf/regulatory_framework/charter_agreement/bbc_royal_charter.pdf The Royal Charter], во сила од јануари 2007 и доделен од [[Елизабета II]]
 
{{Нормативна контрола}}
{{Authority control|VIAF=134199040}}
 
[[Категорија:Би-би-си| ]]