Разлика помеѓу преработките на „Слово љубве (издавачка куќа)“

нема опис на уредувањето
[[File:Logo 2.JPG|thumb|200 p|Лого на издавачката куќа Слово љубве и НВО Буквибукс од Скопје]]
'''Слово љубве''' е центар за издаваштво, промоција и претставување на автори и дела. Формирана е [[2009]] година, со седиште во [[Скопје]]. Издавачкиот центар од [[2010]] година објавува списание за книжевност и култура на [[српски јазик]].
 
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.bukvibooks.com/ Официјална страница]