Разлика помеѓу преработките на „Слово љубве (издавачка куќа)“

нема опис на уредувањето
'''Слово љубве''' е центар за издаваштво, промоција и претставување на автори и дела. Формирана е [[2009]] година, со седиште во [[Скопје]]. Издавачкиот центар од [[2010]] година објавува списание за книжевност и култура на [[српски јазик]].
 
==Работен тим==
Седиштето се наоѓа на ул. Гемиџиска 16, Скопје. Работниот тим го сочинуваат:
* уредник: [[Гордана Јовиќ Стојковска]]
* редактор [[Олгица Станковска]]
 
== Издавачка дејност ==